VE DAĞLAR YANKILANDI

Ana Sayfa » GERÇEK YAŞAM ÖYKÜSÜ » VE DAĞLAR YANKILANDI
VE DAĞLAR YANKILANDI

Afganistan’da yaşayan yoksul bir ailenin, birbirine derinden bağlı iki çocuğunun, trajik hikayesi…

Birbirinden çok acı bir şekilde ayrılan ve farklı iki hayati yaşayan kardeşlerin yanı sıra birçok insanın hikayesine de yer vermiş yazar.

Diğer iki kitabı, Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş kadar etkileyici bulmadığımı belirtmek isterim. Çok fazla detay ve birden fazla hayat, dikkati oldukça dağıtıyor.

Puanlama: 5/5

ARKA KAPAK: 

Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah’a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kabil’e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil… Kardeşlerin basına gelenler -yakın ya da uzak- iliski kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak…

Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakarlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan’ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kabil’den Paris’e, San Francisco’dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor.

Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir roman. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası.

YAZAR: KHALED HOSSEINI

SAYFA: 410

VE DAĞLAR YANKILANDI - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

KÜÇÜK PRENS

KÜÇÜK PRENS 12 Eylül 2019

SUÇ VE CEZA

SUÇ VE CEZA 11 Eylül 2019

ÜÇ KIZ KARDEŞ

ÜÇ KIZ KARDEŞ 06 Eylül 2019

PİRUZE

PİRUZE 06 Eylül 2019

RASTGELE İÇERİKLER

ALGERNON’A ÇİÇEKLER GÜNEŞİ UYANDIRALIM UÇURTMA AVCISI AKLINDAN BİR SAYI TUT BADEM AĞACI FARELER VE İNSANLAR

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır