TUTSAK GÜNEŞ

Ana Sayfa » KURGU » TUTSAK GÜNEŞ
TUTSAK GÜNEŞ

Teknolojinin ilerlediği yakın geleceği konu edinen, buram buram siyaset kokan  distopik roman.

Akıcı anlatıma rağmen kurgu eksikliği kendini hissettiriyor. Diğer kitaplarını okuyup çok beğenmiş biri olarak, bu kitabı büyük hayal kırıklığı oldu. Eski kalemine dönmesi dileğiyle…

Puanlama: 5/2

ARKA KAPAK: 

“Güneşimizle aramızda kara kedi gibi duran o Gökcisim, bir gün çekip gidecekti elbette. Belki çok yakındı çözüm. Kapıdaydı. O an gelene kadar bize düşen, sanki güneş gökte parlıyormuşçasına yasamayı sürdürmekti. Hayata tutunmaktı.”

Yakın gelecekte, yeryüzünde bir ülke… Tiran ölmüş ve oğlu basa geçmiştir. Ülke din ulemaları ve polisler ordusundan oluşan bir Demir yumrukla yönetilmektedir. Halk katı yasalarla sınıflara ayrılmış, yoğun denetim ve gözetim atında yasamaktadır. Güneşse kimlerin nasıl, neden olduğunu hatırlamadığı bir dönemden bu yana, “Gökcisim” denilen dev bir kütlenin ardındadır. Her yer buz tutmuş, yaşam sevinci tüm canlılardan el ayak çekmiştir.

Gelgelelim yıpratıcı uykusuzluğuna çare arayan bilim kadını Yuna, geçmişine, kaderine ve en önemlisi de bir kadın olarak tutkularına sahip çıkarak, beklenmedik bir şekilde gerçekleri sorgulamaya başlar. Topluma dayatılan kuralların, değişmez varsayılan yasaların, sonu gelmez sansürün mutlak olmadığını farkeden Yuna, sorumluluğunu üstlenip, deyim yerindeyse güneşe açılan kapıyı aralamayı göze alacaktır.

Geçmişle hesaplaşmalar, düzenli çatışan tutkular ve insanı dönüştüren aşklar… Ayşe Kulin, okurlarını sarsıcı bir gelecek hayal etmeye davet ettiği Tutsak Güneş ‘te, genç bir kadının unutulmaz uyanış hikayesini anlatıyor.

YAZAR: AYŞE KULİN 

SAYFA: 440

TUTSAK GÜNEŞ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Süt Lekesi

Süt Lekesi 03 Kasım 2021

SERENAD

SERENAD 27 Ekim 2021

BENİ KÖR KUYULARDA

BENİ KÖR KUYULARDA 03 Ağustos 2021

RASTGELE İÇERİKLER

SUÇ VE CEZA KEVSER DON KİŞOT / Don Quijote CEYLAN BADEM AĞACI PİRAYE

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır