SİL BAŞTAN

Ana Sayfa » BİLİM KURGU » SİL BAŞTAN
SİL BAŞTAN

Karakterin, her seferinde aynı yaşta ölüp, geçmişe dönerek tekrar tekrar dirilmesini ve her hayata döndüğünde ise farklı bir hayatı yaşamayı tercih ettiğini anlatan kurgu.

Okurken, yine mi dirildi diye bıkkınlık geldiği ve çok sıkıldığım yerler oldu. Akıcı anlatım, kurgu da fena değil ancak bana merak ve haz vermedi. Şunu da belirtmek isterim; kitapta, bir kadınla yakınlaşan karakterin, istemsizce, yakınlaştığı kadının yerine kızının hayalini görmesi beni irrite etti.

Yazarın diğer kitapları çok daha başarılı…

Puanlama: 5/2

ARKA KAPAK: Ken Grimwood’un sıradışı eseri Sil Baştan, zihninize şu soruyu kazıyor: Geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız?

43 yaşındaki Jeff Winston bu şansı birkaç kez elde eder. Heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. Tekrar hayata gözlerini açtığında ise takvimler 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Her şey eskisi gibidir… tek bir fark dışında: Jeff geleceği avcunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından, at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Street’te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini… Yalnız, bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?

Birçok dile çevrilen ve listeleri alt üst eden Sil Baştan hayatın karmaşık döngüsünü sorgularken hayal gücünüzü de sonuna kadar zorluyor.

”Uzun zamandır okuduğum en sıradışı, en sürükleyici roman.” -Dean Koontz

”Zaman kavramını ve doğasını irdeleyen merak uyandırıcı bir kitap. Mükemmel bir anlatma, şaşırtıcı sapmalara ve ayrıntıları titizlikle işleme ustalığına sahip.” -Atlanta Journal-Constitution

”Grimwood olağanüstü gözlem yeteneği, üslubu ve orjinal kurgu yeteneğiyle benzerlerini fersah fersah gerilerde bırakıyor. -Publishers Weekly

SİL BAŞTAN - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Süt Lekesi

Süt Lekesi 03 Kasım 2021

ROBINSON CRUSOE

ROBINSON CRUSOE 27 Ekim 2021

RASTGELE İÇERİKLER

AKLINDAN BİR SAYI TUT ANGELA’NIN KÜLLERİ Yeryüzü Bize Mescit Kılındı KÜÇÜK AĞA KUYUCAKLI YUSUF BENİ KÖR KUYULARDA

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır