PUSLU KITALAR ATLASI

Ana Sayfa » ROMAN » PUSLU KITALAR ATLASI
PUSLU KITALAR ATLASI

Kitabın başında karakterlerin hikayesini başlatıp, farklı yerlerde umulmadık bir anda tek cümleyle hikayesini sonlandıran yazar, daha önce hiç rastlamadığım bir üsluba sahip. Hikayelerin birbiriyle olan bağlantısına, olay örgüsüne hayran ve hayret duydum.

Bana ne kattığına gelirsem; kehanet sandığımız her şeyin muhakkak mantıklı bir açıklaması var. Görünenler kadar göremediklerimiz de var.

Puanlama: 5/5

ARKA KAPAK:

“Yeniçeriler kapıyı zorlarken” düşler üstüne düşüncelere dalan Uzun İhsan Efendi, kapı kırıldığında klasik ama hep yeni kalabilen sonuca ulaşmak üzeredir: “Dünya bir düştür. Evet, dünya… Ah! Evet, dünya bir masaldır.” Kendini saran dünyayı düşleyen bir haritacının, düşlerinden devşirdiklerini döktüğü Puslu Kıtalar Atlası adlı kitap oğlunun eline geçtiğinde onu kendisinin bile tahmin edemeyeceği maceralara sürükler, oysa yaşayacakları elindeki kitaba çoktan yazılmıştır.

Geçmiş üzerine, dünya hali üzerine, düşler ve puslu kıtalar üzerine bir roman. Hulki Aktunç’un önsözüyle…

YAZAR: İHSAN OKTAY ANAR

SAYFA: 238

PUSLU KITALAR ATLASI - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

KEDİ BEŞİĞİ

KEDİ BEŞİĞİ 24 Temmuz 2021

BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK

BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK 24 Temmuz 2021

YÜKSEK ÖKÇELER

YÜKSEK ÖKÇELER 15 Nisan 2021

RASTGELE İÇERİKLER

NAR AĞACI PİRAYE Zihinsel Becerilerimi Geliştiriyorum  / DİKKAT MAGIC STAR ÖĞRENEREK BÜYÜYORUM SERİSİ FEDAİLERİN KALESİ ALAMUT BİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBU

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır