KUŞATMA 1453

KUŞATMA 1453

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethini konu edinen yazar, yine tarihi gerçeklerle kurguyu harmanlamış ve okuyucuyu sürüklemiş.

“FATİH” adlı eserinde de aynı olaylara yer verilmiş ancak “KUŞATMA”da daha ayrıntılı anlatılmış. İlk önce “FATİH” sonrasında “KUSATMA”yı okudum ve yalnızca “FATİH”i okumayı yeterli buldum.

5/5

YAZAR: OKAY TİRYAKİOĞLU

SAYFA: 283

ARKA KAPAK:

”Bu kuşatma başarısız olursa eğer, muhaliflerin babana gösterdikleri hoşgörüyü sana göstermeyeceklerini seziyorsun. Böyle umutsuzluğa kapıldığın zamanlarda Peygamber’in, “Konstantiniyye bir gün fetholunacaktır. Onu fetheden asker ne güzel asker, onu fetheden komutan ne güzel komutandır.” hadisini hatırlıyor, o komutanın sen olabileceğine dair hayallere kapılıyorsun. Yüreğinde müthiş bir güç buluyorsun o anlarda. İşte şimdi yine durmuş, terli bedenin soğuk odanın içinde süratle soğurken, üzerini giyinmen icin seni uyaran hizmetkarlarını duymuyorsun bile…”

Konstantiniyye şehri ile sınırlı hale gelen Doğu Roma imparatorluğunun çaresizliği, Latin istilasının Bizans halkında bıraktığı nefret ve bezginlik, gökten inecek Meryem’in şehri koruyacağı efsaneleriyle kendilerini avutan insanlar ve düşmanın hayal bile edemeyeceği donanmalara sahip genç bir Sultan…

Okay Tiryakioğlu’nun kaleminden, tarihin orta yerine saplanmış bir kılıç gibi duran muhteşem kuşatmayı soluk soluğa okuyacaksınız.

KUŞATMA 1453 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Süt Lekesi

Süt Lekesi 03 Kasım 2021

KADIN YOK SAVAŞIN YÜZÜNDE

KADIN YOK SAVAŞIN YÜZÜNDE 03 Ağustos 2021

HANNE

HANNE 10 Şubat 2021

RASTGELE İÇERİKLER

KÜÇÜK AĞA ÇÖL ÇİÇEĞİ ÜÇ KEDİ BİR DİLEK SEMERKANT OTOMATİK PORTAKAL GÜNEŞİ UYANDIRALIM

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır