KARAMAZOV KARDEŞLER

Ana Sayfa » DÜNYA KLASİKLERİ » KARAMAZOV KARDEŞLER
KARAMAZOV KARDEŞLER

Diğer eserlerini okumuş biri olarak beklentimi yüksek tuttuğumdan olsa gerek, diğerleri kadar başarılı bulmadım. Kendisi de önsözünde bunu farklı bir üslupla belirtmiş.

Bana göre fazlaca gereksiz ayrıntılara yer verilmiş ve nihayete kendi hayal gücünüzle erdireceğiniz abuk bir sonu var. Buna rağmen gariptir ki kavga ve karakterlerin gerçekliği olay örgüsü etkiliyor. Keyif vermediğini söylemek büyük haksızlık olur.

Puanlama: 5/4

ARKA KAPAK:

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski( 1821-1881): ilk romanı İnsancıklar 1846 da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V.Byelinski bu eser üzerine Dostoyevski’den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları, çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi. Yazar 1849 da I.Nikolay’ın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi. Cezasını tamamlayıp Sibirya’dan döndükten sonra Petersburg’da Vremya dergisini çıkarmaya başladı, yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu. Karamazov Kardeşler Dostoyevski’nin son başyapıtıdır.

SAYFA: 1025

 

KARAMAZOV KARDEŞLER - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ROBINSON CRUSOE

ROBINSON CRUSOE 27 Ekim 2021

ANNA KARENİNA

ANNA KARENİNA 14 Eylül 2021

DON KİŞOT / Don Quijote

DON KİŞOT / Don Quijote 14 Eylül 2021

SEFİLLER

SEFİLLER 10 Şubat 2021

RASTGELE İÇERİKLER

EMPATİ ÜÇ KEDİ BİR DİLEK BEYAZ GECELER / Panama yayınevi ANGELA’NIN KÜLLERİ ÜÇ KEDİ BİR CANAVAR ANNA KARENİNA

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır