GÜNEŞİ UYANDIRALIM

Ana Sayfa » GERÇEK YAŞAM ÖYKÜSÜ » GÜNEŞİ UYANDIRALIM
GÜNEŞİ UYANDIRALIM

Şeker Portakalı’nın devamı olan bu kitapta, minik Zeze’nin maceraları devam ediyor.

Kalabalığın ortasında yapayalnız kalan Zeze, hayali karakterlerde yalnızlığını ve sevgisizliğini gideriyor.

Şeker Portakalı kadar duygu yüklü bulmadığımı belirtmek isterim. Ancak kitabın sonunda mutsuzluk size de sirayet ediyor.

Puanlama: 5/4

ARKA KAPAK: 

Şeker Portakalı’nın sevimli küçük kahramanı Zeze, yine karşınızda. Gözlerinin içi yine ışıl ışıl, yüreği yine sevgi dolu. Bununla birlikte büyümek ona yeni hüzünler getirmiş. Dahası küçüklüğündeki şeker portakalı fidanı da yok artık. Zeze’yi zengin ve kuralcı bir aile evlat edinmiştir. Bu sayede kardeşlerine göre çok daha iyi maddi olanaklara kavuşmuş, ancak sevdiklerinden uzak kalmıştır. Sevgisizlikle başa çıkabilmesini sağlayan birkaç arkadaşı vardır: Evdeki aşçıları Dadada, okuldaki öğretmenlerinden Fayolle, yüreğine sokulup yerleşen, her ihtiyacı olduğunda ona cesaret veren bir kurbağa ve bir filmde görüp gerçek babasının yerine koyduğu ünlü Fransız şarkıcı Maurice Chevalier. Çok parlak bir öğrencidir Zeze. Şimdi ergenlik dönemindedir; sinirlidir, huysuzdur. Üstelik sırılsıklam aşıktır.

Şeker Portakalı’nın devamı olan Güneşi Uyandıralım Zeze’nin serüvenlerinin sonu değil. Delikanlı olarak Delifişek’te bir kez daha karşımıza çıkacak.

YAZAR: JOSE MAURO DE VASCONCELOS 

SAYFA: 275

GÜNEŞİ UYANDIRALIM - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Süt Lekesi

Süt Lekesi 03 Kasım 2021

SERENAD

SERENAD 27 Ekim 2021

BENİ KÖR KUYULARDA

BENİ KÖR KUYULARDA 03 Ağustos 2021

RASTGELE İÇERİKLER

Zihinsel Becerilerimi Geliştiriyorum  / DİKKAT BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK OTOMATİK PORTAKAL YAVUZ ERİK AĞACI Sayılarla Etkinlikler

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır