ÇÖL ÇİÇEĞİ

Ana Sayfa » GERÇEK YAŞAM ÖYKÜSÜ » ÇÖL ÇİÇEĞİ
ÇÖL ÇİÇEĞİ

Okurken gerçekliğine inanmakta güçlük çektiğim, Naomi Campbell ile birlikte çalışmış, top model Waris Dirie’nin yaşam öyküsü…

Zannediyorum ki kitabın bir noktasını okurken sizinde içiniz çekilecek ve bu sözlerimi anımsayacaksınız.

Muhteşem, yalın ve akıcı bir kalem.. 5 üzerinden puanlama yapacak olursak anasının ak sütü gibi bir 5’lik alır ve zirveye yerleşir. 5/5

ARKA KAPAK : WARIS DIRIE, çölde göçebe bir yaşam süren ve kızların sünnet edilmesi gibi gelenekleri hala uygulamakta olan Somalili bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. On iki yaşına geldiğinde, yaşlı bir adamla evlendirileceğini öğrenince, çöldeki ailesini terk ederek kaçar ve onu önce Afrika’daki akrabalarına, oradan Londra’ya ve sonra da ünlü bir model olacağı Amerika’ya götüren ilginç yaşam yolculuğu da başlamış olur.

Gunduzleri Naomi Campbell gibi ünlü modellerle çalışan Waris Dirie, aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in bir insan hakları elçisi olarak görev yapmaktadır. Fakat o yine de, geceleri, terketmek zorunda kaldığı vatanı Somali’deki basit yaşamın özlemini cekiyor. Kadınların genel olarak, kendi ayakları üzerinde duran özgür bir birey olma çabası karşısında karşılaştıkları sorunlar, yokluklar ülkesi olan Afrika’nin Çöllerinde yaşandığında, çok daha çarpıcı ve öğretici bir deneyim haline geliyor. Waris Dirie bu sorunlarla nasıl baş ettiğini anlatarak, ister Afrika’da olsun ister gelişmiş ülkelerde, benzer sorunlarla karşılaşan tüm kadınlara ışık tutuyor. Waris Dirie’nin öyküsü aynı zamanda, yılmadan çalışıldığında, insanın her istediğini elde edebileceğini de gözler önüne seriyor ve herkese, dirençli ve çalışkan olma konusunda bir ders veriyor.

Waris Dirie’nin çarpıcı yaşam öyküsünü anlatan bu kitap, on bir ülkede aynı anda yayınlandı ve hemen beyaz perdeye uyarlama çalışmaları başlatıldı.

ÇÖL ÇİÇEĞİ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Süt Lekesi

Süt Lekesi 03 Kasım 2021

ROBINSON CRUSOE

ROBINSON CRUSOE 27 Ekim 2021

RASTGELE İÇERİKLER

Sayılarla Etkinlikler SİMYACI DON KİŞOT / Don Quijote DA VINCI ŞİFRESİ YAVUZ BİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBU

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır