CAMDAKİ KIZ

CAMDAKİ KIZ

Psikiyatrist Yazar, hastalarının hayatını kaleme almış. Hikaye gerçeğe dayalı olmasa yazarın yoğun eleştiriye maruz kalacağı kesin. Zira ensest iliski ve pek de etik sayılmayacak olaylar cereyan ettiğinden meşrulaştırılma çabası olarak görülebilirdi.

Ancak yaşanmış hikaye olması farklı bir boyut kazandırıyor. Kitapla birlikte sürüklenip gidiyorsunuz. Doktor Yazar, empatiyi öyle empoze ediyor ki çok kızdığınız karaktere üzülürken buluyorsunuz kendinizi.

Öte yandan tek bir sayfası bile sıkmıyor. Betimlemeye fazla yer vermemiş, dolayısıyla olaylar hızlı gelişiyor. Kitabın nasıl bittiğini anlayamadım.

Her gördüğüme istemsizce öneriyorum.

Puanlama: 5/5

ARKA KAPAK:

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor

Ayrılık kavuruyor

Aldatmaksa hep çok acıtıyor…

Bize çocukluk acılarını tekrar yaşatacak kişileri gözünden tanır, başkasına değil, ona aşık oluruz. Hayat onu kendi ellerimizle buldurur bize.

Kaderimiz aslında doğduğumuz evlerde yazılır. Yine o evlerde yaralanır, o yaralarla büyür, sonunda o yaraların bizi götürdüğü yere gideriz. Ancak mutluluk her zaman o yolda değildir.

“Bu kitapta her zamanki gibi gerçek bir yaşam hikayesi anlatacağım sizlere. Hep lüks içinde yaşamış ama kaderi daha baştan kötü yazılmış Camdaki Kız ile bir varoş çocuğunun aşk hikayesi bu.”

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu

Sayfa: 350

CAMDAKİ KIZ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

YİTİK MASUMİYET

YİTİK MASUMİYET 09 Eylül 2020

ANGELA’NIN KÜLLERİ

ANGELA’NIN KÜLLERİ 04 Mart 2020

KUMARBAZ

KUMARBAZ 17 Şubat 2020

ÇİT

ÇİT 17 Şubat 2020

RASTGELE İÇERİKLER

BEYAZ GECELER / Panama yayınevi PSİKOANALİST – JOHN KATZENBACH ŞEKER PORTAKALI ERİK AĞACI 0-6 YAŞ DÖNEMİ ÇOCUK EĞİTİMİNDE 100 TEMEL KURAL DA VINCI ŞİFRESİ

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır