BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK

Ana Sayfa » ROMAN » BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK
BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK

Irkçılık ve sosyal hiyerarşiye dikkat çeken klasik tadında yazarın tek romanıdır.

Editörün tavsiyesi üzerine anlatıcı karakteri bir çocuk yapan yazar, iki kardeş ve erdemli bir babanın hayatını konu edinmiş.

Ün yapmış kitaplardan beklenti hep yüksek olduğundan bu tür kitaplar istenileni vermiyor. Birinci bölüm oldukça yavaş ilerleyip sıksa da ikinci bölüm tatmin ediyor.

Puanlama: 5/4

ARKA KAPAK

“İstediğin kadar saksağan vur vurabilirsen, ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır.”

Tüm zamanların en sevilen hikayelerinden biri olan, kırktan fazla dile çevrilen, Oskar ödüllü bir sinema filmi için temel oluşturan ve yirminci yüzyılın en iyi romanlarından biri seçilen Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, Amerika’nın acımasız bir önyargı ile zehirlenmiş güneyinde geçen, sürükleyici, yürek burkan ve dikkat çekici bir büyüme hikayesi. Büyüleyici güzellikler ve vahşi eşitsizlikler dünyasında haksız yere korkunç bir suçla suçlanan bir ‘zenci’yi savunmak icin her şeyi riske atan bir adamın hikayesi çocuk kahramanın gözünden anlatılıyor.

Şefkat dolu dramatik ve düşündürücü Bülbülü Öldürmek okurları insan doğasının köklerine; masumiyet ve deneyime, nezaket ve zulme, sevgi ve nefrete, mizah ve pathosa götürüyor. Harper Lee’nin her zaman basit bir aşk hikayesi olarak gördüğü romanı bugün Amerikan edebiyatının bir şaheseri olarak kabul ediliyor.

“Lee estetiğin arkasına sığınmayı reddediyor. Kalemi öyle güzel, güçlü, ölçülü ki zor konuları doğrudan ele almak zorunda olmamasına rağmen Bülbülü Öldürmek’te tam olarak bunu yapmış.” -Chimamanda Ngozi Adichie

”Yaşama sevinciyle dolu, dokunaklı ve nadiren rahatlayacağınız türden bir roman.” -Truman Capote

YAZAR: HARPER LEE

SAYFA: 358

BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

DON KİŞOT / Don Quijote

DON KİŞOT / Don Quijote 14 Eylül 2021

BENİ KÖR KUYULARDA

BENİ KÖR KUYULARDA 03 Ağustos 2021

KEDİ BEŞİĞİ

KEDİ BEŞİĞİ 24 Temmuz 2021

RASTGELE İÇERİKLER

SEFİLLER DA VINCI ŞİFRESİ 0-6 YAŞ DÖNEMİ ÇOCUK EĞİTİMİNDE 100 TEMEL KURAL Son Kuşlar BİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBU FARELER VE İNSANLAR

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır