Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat

Ana Sayfa » MODERN KLASİKLER » Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat
Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat

Psikoanalizi bu kadar iyi yapan bir yazar daha düşünemiyorum. Okuduğumuz her bir karakterin bütün hislerini empoze ediyor ustaca.

Dışardan nefretle bakacağım vukulara karşı yumuşatıyor empatiye zorluyor. Kısacık hikayelerin hissettirdikleri inanılmaz.

Hikayenin teması ise isminden anlaşıldığı üzere, saygın bir kadının yaşamının içinden benliğinde iz bırakmış yirmi dört saatini anlatıyor.

Puanlama: 5/5

ARKA KAPAK:

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat, Monte Carlo’da bir gece, intiharın eşiğindeki başarısız bir diplomatla karşılaşan kadının toplamdaki bir gününü anlatır. Ancak söz konusu zaman aralığı, kadının hayatındaki en heyecanlı ama sonu hayal kırıklığı ile biten en korkunç günüdür.

Özgürlüğünü ilan ederek tutkularının peşinden giden bu kadının hikayesi 1920’li yılların sonlarında Avrupa’nın aristokrat tabakasının iki yüzlü ahlak anlayışına yönelik eleştirel tavrıyla da dikkat çeker.

Zweig, olağanüstü gözlem yeteneği ve güçlü cümleleriyle bir kadının kalbinin derinliklerine inerek, aşk ve turku kavramlarını yeniden sorgulatıyor.

YAZAR: STEFAN ZWEIG

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Süt Lekesi

Süt Lekesi 03 Kasım 2021

ROBINSON CRUSOE

ROBINSON CRUSOE 27 Ekim 2021

RASTGELE İÇERİKLER

ERİK AĞACI BİN MUHTEŞEM GÜNEŞ CAMDAKİ KIZ YAVUZ GÜNEŞİ UYANDIRALIM MAGIC STAR ÖĞRENEREK BÜYÜYORUM SERİSİ

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır