ANNA KARENİNA

Ana Sayfa » DÜNYA KLASİKLERİ » ANNA KARENİNA
ANNA KARENİNA

Saygın ve evli bir kadın olan Anna, değerleri ve aşkı arasında sıkışıp kalır. Tercihleri onu aslında iyi bildiği bir sona götürür.

( Aşağıdaki paragraf spoiler içerir)

Masalsı bir aşk hikayesi beklemeyin. Aksine okurken “evet bu gerçek hayatta da böyledir.”diyorsunuz. Gerçek bir hayat hikayesi bile bu kadar gerçek anlatılamazdı. Öyle ki; Tolstoy’un bile yazarken gerçekliğine inanıp, ‘Anna Karenina öldü’ diye ağladığı söylenir.

Çarpık iliskileri meşrulaştırmadan, ahlaki değerleri yıpratmadan, olanca emeğiyle bütün ustalığını bu eserde konuşturmuş sanki yazar. 1062 sayfa gözünüzde büyümesin, zira nasıl bittiğini anlayamadım.

Puanlama: 5/5

ARKA KAPAK

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Savaş ve Barış, Diriliş ve Kreutzer Sonat’ın büyük yazarı, sadece toplumsal olayları değil, bireyin duygularını da olağanüstü tasvir yeteneğiyle aktarmıştır. Yazar en ünlü eserlerinden biri olan Anna Karenina’da evlilik, aşk ve ölüm konularını derin bir gözlem gücüyle ele almış, muhteşem edebi dehasıyla işlemiştir.

1875-1877 yılları arasında Russki Vestnik dergisinde tefrika edilen romanın ilk baskısı 1878 de yapılmıştır. Pek çok yazar ve eleştirmen Anna Karenina’yı gelmiş geçmiş en büyük roman saymaktadır. Tolstoy’un bu büyük eseri birçok kez sinemaya da uyarlanmıştır.

YAZAR: LEV NİKOLAYEVİÇ TOLSTOY

SAYFA: 1062

ANNA KARENİNA - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ROBINSON CRUSOE

ROBINSON CRUSOE 27 Ekim 2021

DON KİŞOT / Don Quijote

DON KİŞOT / Don Quijote 14 Eylül 2021

KARAMAZOV KARDEŞLER

KARAMAZOV KARDEŞLER 10 Şubat 2021

SEFİLLER

SEFİLLER 10 Şubat 2021

RASTGELE İÇERİKLER

Bir Dehanın İzleri ABDÜLHAMİD HAN Süt Lekesi KAN VE GÜL YİTİK MASUMİYET ERİK AĞACI KEDİ BEŞİĞİ

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır