Veronika Ölmek İstiyor

Ana Sayfa » GERÇEK YAŞAM ÖYKÜSÜ » Veronika Ölmek İstiyor
Veronika Ölmek İstiyor

Veronika hayatının tek düze gitmesinden sıkılıp intihara teşebbüs eder, yazık ki hiç de düşündüğü gibi olmaz. Ve olaylar bundan sonrasında cereyan eder.

Ölüm bilinci , Veronika’nın içinde yoğun yaşama isteği uyandırır. Yazarın vermek istediği mesaj da tam olarak bu.

Hayattan beklentisi kalmayıp ölümü arzulayan insanlara yaşam arzusu aşılayan yazar Paulo Coelho’nun, daha önce akıl hastanesinde yatmış olması ilgi cekici. Zira yazdığı kitap gerçeğe dayalı ve akıl hastanesinde geçiyor.
Ayrıca doktor İgor’un iyilik mi yoksa kötülük mü yaptığına hala karar verebilmiş değilim. İnsan nadiren böyle hisseder.
Puanlama: 5/5

ARKA KAPAK:

”Paulo Coelho’nun ustalığı, herkese seslenebilmesinden kaynaklanıyor. Sevecen ama etkili bir öğretmen. Kitapları tüm dünyada 100 milyon satmış olan Coelho’nun şaşırtıcı çekiciliğinin nedeni de bu olsa gerek. -DANA GOODYEAR, The New Yorker

Veronika her istediğine sahip görünen, renkli bir yaşam süren, yakışıklı gençlerle gezip tozan genç bir kadın olmasına karşın mutlu değildir. Yaşamında bir şeylerin eksikliğini hissetmektedir. Başarısız bir intihar girişiminin ardından, kendini bir akıl hastanesinde bulur. Üstelik çok kısa bir ömrü kaldığını öğrenir. Zaten ölmek isteyen Veronika bu süreçte, başka dünyaların insanlarını tanırken kendi kimliğini de keşfetmeye başlar…

Paulo Coelho’nun ülkemize yakın bir coğrafyada, Bosna ve Slovenya’da geçen Veronika ölmek istiyor adlı romanı, varoluşumuzun her dakikasını yaşam ile ölüm arasında bir seçim olarak yaklaşıyor. Toplumun alışılmış kalıplarının dışına çıkan, farklı düşünceleri yüzünden önyargıları göğüslemek zorunda kalan insanları anlatıyor.

YAZAR: PAULO COELHO

SAYFA: 213

Veronika Ölmek İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

KEDİ BEŞİĞİ

KEDİ BEŞİĞİ 24 Temmuz 2021

BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK

BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK 24 Temmuz 2021

YÜKSEK ÖKÇELER

YÜKSEK ÖKÇELER 15 Nisan 2021

RASTGELE İÇERİKLER

ÜÇ KIZ KARDEŞ AŞK ANGELA’NIN KÜLLERİ EFENDİ İLE UŞAĞI Bir Dehanın İzleri ABDÜLHAMİD HAN CEYLAN

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır