UÇURTMA AVCISI

Ana Sayfa » GERÇEK YAŞAM ÖYKÜSÜ » UÇURTMA AVCISI
UÇURTMA AVCISI

Zengin bir ailenin çocuğu olan Emir ile o ailenin hizmetlisinin çocuğu Hasan’ın dostluğunu ve bir ülkenin aydınlıktan karanlığa nasıl sürüklendiğinin kahreden gerçeklerini anlatıyor yazar.

Çok kitap okudum lakin beni bu kadar büyüleyen, sarsan, etkisi altına alan başka bir kitap daha olmadı. Gerçekliği içimi acıttı. Dostluğu, ihaneti, fedakarlığı, vefayı, pişmanlığı, telafiyi, azmi ve zulmü karakterle beraber siz de yaşayacaksınız.

Okunası, tekrar tekrar okunası bir kitap…

”Senin için bin tane olsa yakalarım” diyen dostlara vakıf olabilmek dileğiyle…

Puanlama: 5/5

ARKA KAPAK: Emir ve Hasan, Kabil’de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk… Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir’le Hasan’ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir ünlü ve zengin işadamının, Hasan ise onun hizmetkarının oğludur. Üstelik Hasan orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, hazaralara mensuptur. Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır.

Sovyet işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terkedip California’ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan’ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı, arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakarlıkları ve yalanları… Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözlet önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı’nda anlatılan, olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü…

YAZAR: KHALED HOSSEINI

SAYFA: 375

UÇURTMA AVCISI - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ROBINSON CRUSOE

ROBINSON CRUSOE 27 Ekim 2021

SERENAD

SERENAD 27 Ekim 2021

DON KİŞOT / Don Quijote

DON KİŞOT / Don Quijote 14 Eylül 2021

BENİ KÖR KUYULARDA

BENİ KÖR KUYULARDA 03 Ağustos 2021

RASTGELE İÇERİKLER

KADIN YOK SAVAŞIN YÜZÜNDE PİRUZE DON KİŞOT / Don Quijote TUTSAK GÜNEŞ ÜÇ KIZ KARDEŞ HANNE

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır