SEFİLLER

SEFİLLER

Her bir duyguma ayrı ayrı dokunan, hayata bakışımı  değiştiren, tabiri caizse içimden başka bir insan çıkaran, hamken olgunlaştıran eşi benzeri bulunmayan cevher eser.

Defalarca okunsa her seferinde başka bir boşluğunuzu dolduracaktır.

Dünya klasikleri arasında yerini alan Sefiller’den esinilen 2012 yapımı müzikal film size aynı ruhu vermeyecektir. Zira hayal gücümüz, gördüklerimizden çok daha zengin.

2 kitaptan oluşmaktadır.

Puanlama:5/5

ARKA KAPAK:

Victor Hugo (1802-1885): Fransız edebiyatının gelmiş geçmiş en büyük yazarlarındandır. Şiirleri oyunları ve romanları ile tanınır. Romantizm akımının Fransa’daki temsilcisidir. Edebiyat alanındaki devasa başarılarının yanında politik hayatta da etkin bir rol üstlendi, bu nedenle sürgün cezasına çarptırıldı, cezasını tamamlamasına rağmen imparatorluk yıkılana dek Fransa’ya dönmedi.

İlk kez 1862 yılında yayınlanan Sefiller yazarın Notre-Dame’ın kamburu ile ‘din’, Deniz işleri ile ‘doğa’ konularını işlediği roman üçlemesinin toplumu ele alan en görkemli ayağıdır. Bu destansı roman Fransız toplumundan yola çıkarak kozmolojik bir bakış ve eşsiz bir duyarlılıkla insanlığa ulaşır. Fantine’in, Cosette’in, Marius’ün, Saint-Denis sokağı barikatlarının, Paris’in, Javert’in be Jean Valjean’ın sefaletten sevgiye felaketten iyiliğe ve karanlıktan aydınlığa uzanan hikayeleri Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisinin 250. kitabında okurlarla buluşuyor.

YAZAR : VİCTOR HUGO

SEFİLLER - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ROBINSON CRUSOE

ROBINSON CRUSOE 27 Ekim 2021

ANNA KARENİNA

ANNA KARENİNA 14 Eylül 2021

DON KİŞOT / Don Quijote

DON KİŞOT / Don Quijote 14 Eylül 2021

KARAMAZOV KARDEŞLER

KARAMAZOV KARDEŞLER 10 Şubat 2021

RASTGELE İÇERİKLER

CAMDAKİ KIZ KUYUCAKLI YUSUF AH BENİM KARIM / AH BENİM KOCAM DENİZ KURDU Veronika Ölmek İstiyor FARELER VE İNSANLAR

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır