PİRAYE

Ana Sayfa » ROMAN » PİRAYE
PİRAYE

Sonunda kurgu olduğu belirtilmiş olmasına rağmen, gerçek bir hayat hikayesini okur gibi okudum. Nedenini ise bu kitapta kurgulanan hayatı, gerçek hayatta yaşayan çok sayıda Piraye’nin olduğuna bağlıyorum.

Bazı kelimelerin kendini çok fazla tekrar ettiği göze batsa da, merak uyandıran ibret niteliğinde keyifli bir kitap…

Puanlama: 5/4

ARKA KAPAK: 

Bir kitabı en iyi kim anlatır?

Okurları!

İşte PİRAYE hakkındaki birkaç okur görüşü…

Bir Solukta!!!

Bir solukta okumak, diye buna diyorlar sanırım. Genç, eğitimli ve kentli bir kadının gelenek ve törelere karşı duruşu, zaman zaman masalsı, ama çok akıcı bir dille anlatılmış. Masalsı yanına rağmen kitabın sonundaki “Hayal ürünüdür “ ifadesine kadar, gerçek bir yaşam öyküsü olduğuna inanıyorsunuz. İdealler, vaatler, gerçek ve sevgi acımasız bir savaş içinde.

Kitapta yazarın anlatımıyla çizilen Diyarbakır’ı bir an önce görmek istiyor insan. Son zamanlarda okuduğum en keyifli kitaplardan biri…  Zerrin K.

Teşekkürler Piraye

Bir Cumartesi gününün unutulmaz kitabı olarak kalacak aklımda. Hiç boğmadan, çokça sürükleyici bir anlatımla ele alınmış. Tüm randevularımı iptal edip duraksız bir rüyada yaşadım Piraye’yi. Uyandığımda reddedemeyeceğim o gerçekliğin ( o muhteşem sonun ) karşısında yanaklarım ıpıslaktı.

Teşekkürler Canan Tan; üniversite yıllarını anlatan o tek düze kitaplardan biri sandığım Piraye karşısında beni, bu genç yasımın vurdumduymazlığına rağmen, almak bullak ettiğiniz, hayata karşı daha diri durmamı sağladığınız için.

Ve son olarak sana da teşekkürler Piraye… Hilal Özden Türkmen 

Mükemmel…

Böyle bir romanı okurken, kendini yasıyor sanki okur. Kah gülüyor kah ağlıyor , kah gözyaşlarına boğuluyor. Ve mutlaka kendinden bir şeyler buluyor!

Çok hoş, sürükleyici ve bağlayıcı; bir çırpıda okuyuveriyor insan, elinden düşüremiyor ve gizliden gizliye Diyarbakır’a hayran kalıyor… Sertay Kayalar

Harika Ötesi

Bu güne kadar okuduğum belki de en etkileyici roman. Herkes okumalı diyorum. Pişman olmazsınız. Sıkmayan bir anlatım. Sıkmayan ben kelime ? İnsanı içine alan, kitabı elinden bıraktırmayan, işte roman bu dedirten enfes bir kitap. Okuyun bana katılacaksınız. Günce Aktan

PİRAYE - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SİMYACI

SİMYACI 19 Eylül 2020

KEVSER

KEVSER 10 Eylül 2020

ANGELA’NIN KÜLLERİ

ANGELA’NIN KÜLLERİ 04 Mart 2020

RASTGELE İÇERİKLER

ÜÇ KIZ KARDEŞ GELİŞTİREN ANNE-BABA EMPATİ CEYLAN ALGERNON’A ÇİÇEKLER DA VINCI ŞİFRESİ

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır