ERİK AĞACI

ERİK AĞACI

Yazar, 1939’da  2. Dünya Savaşı sırasında Almanya’da yaşamış olan büyükannesinin yaşadıklarından ilham alarak Adolf Hitler’in yahudi soykırımını anlatmış.

Romanda geçen aşk hikayesi haricinde kitapta gelişen ironik ve kan dondurucu olaylar tamamen gerçekleri yansıtıyor. Kurgulanan aşk hikayesi de kitabı hakikaten çekici kılmış. Meraktan bir solukta okumak isteyeceksiniz.

Puanlamamız: 5/5

ARKA KAPAK: Köklerin neredeyse orada çiçek açarsın…

Büyükannemin söylediği en güzel sözdü bu. Çünkü kökün ne kadar güçlü olursa verceğin meyve de o kadar güzel olur. Ancak benim meyve verecek dallarımı daha on yedi yaşındayken kırdılar. Dün ile bugün arasında öyle çok fark var ki… Isaac ile erik ağaçlarının arasında koşturup, birlikte büyüdüğümüz küçük Alman köyüne rüzgarlı tepeden baktığımız günler çok mu geride kaldı şimdi?

1938 yılının sonbaharı, neden savaşı beraberinde getirdi ki? Sürekli kulağımda yankılanan bomba ve siren seslerini kim silecek? Ailem ve ben sığınağa tam vaktinde gidebilecek miyiz düşüncesinden ne zaman kurtulacağım peki?

Neyi özlüyorum biliyor musunuz? Isaac ile birlikte yumuşacık ekmek üzerine sürüp yediğimiz erik reçelinim tadını. O erik reçeli benim çocukluğum, hayallerim ve umutlarımdı. Ah Isaac… İnançlarımız yüzünden bu savaş bizi ayırsa da kalbimdeki seni nasıl alacaklar? Ben Christine Bölz, her neredeysen orada senin yanındayım. Seni seviyorum sevgilim ve senden hiç vazgeçmeyeceğim. Hem aşk için kimler neleri feda etmedi ki…

Ardımda Kalanlar ile gönülleri fetheden Ellen Marie Wiseman, bu kez Erik Ağacı ile okuyucularıyla buluşuyor. Annesinin hayatına dayanan hikaye cesareti, kurtuluşu, kalp kırıklarını ve aşkla uyanan umudu müthiş bir gerçeklikle anlatıyor.

YAZAR: Ellen Marie Wiseman

ERİK AĞACI - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ROBINSON CRUSOE

ROBINSON CRUSOE 27 Ekim 2021

SERENAD

SERENAD 27 Ekim 2021

DON KİŞOT / Don Quijote

DON KİŞOT / Don Quijote 14 Eylül 2021

BENİ KÖR KUYULARDA

BENİ KÖR KUYULARDA 03 Ağustos 2021

RASTGELE İÇERİKLER

Veronika Ölmek İstiyor YÜKSEK ÖKÇELER Pal Sokağı Çocukları CEYLAN EMPATİ AKLINDAN BİR SAYI TUT

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır