BADEM AĞACI

BADEM AĞACI

Yazar, Amerikalı bir Yahudi olmasına rağmen, İsrail’in Filistin halkına uyguladığı zulme bizzat şahit olup, tüm ayrıntılarıyla okuyucuya anlatmış.

Ahmed Hamit’in zekasına, azmine hayran kalıp, çaresizliği iliklerime kadar hissedip empati yapmaktan kendimi alamadım. Kurgu olmadığını, tamamen gerçekleri yansıttığını anımsadıkça ruhumda fırtınalar kopardı. Tüm o karanlığa rağmen Ahmet Hamit, umuduyla olmazı başardı.

Puanlama: 5/5

ARKA KAPAK: BİR NEFESLİK UMUT, MASUM BİR ÇIĞLIK VE  ACILARA RAĞMEN UÇURUMUN KENARINA SIKICA TUTUNAN KÜÇÜCÜK ELLER…

Ahmed Hamit, keskin zekasıyla etrafındaki herkesi kendine hayran bırakan sekiz yaşında bir çocuktur. Fakat Filistin’in işgal altındaki topraklarında yaşayan ailesini ve sevdiklerini kurtarmak için elinden hiçbir şey gelmez. Üstelik her şeylerini kaybetme korkusuyla geçip giden günler umutlarını biraz daha söndürmektedir.

Ve Ahmed on ikinci yaşına bastığında kabuslar gerçeğe dönüşür. Babası tutuklanır, evleri yerle bir edilir ve kardeşleri çatışmaların körüklediği nefrete yenik düşer. Fakir ve yok olmaya mahkum ailesini kurtarmak için Ahmed’in yapabileceği tek şey ise zekasını kullandığı ilham verici bir hayat yolculuğuna çıkmaktır. Bu yolda, şiddetin ve kaybın o acımasız hissi hüküm sürecek, küçücük bir umut ışığı bile çöldeki bir su damlası kadar değerli olacaktır…

Badem Ağacı, dünyanın ön yargılarla tanıdığı, akıl almaz acılarla yaşayan Filistin halkının cesaret ve inanç dolu öyküsünü tüm gerçeğiyle haykırıyor.

”İlk sayfasıyla sizi yakalayan ve kimseyi suçlamadan yüreğinizi Filistinliler için çarptıran bir hikaye. Politik çekişmeler barış getirmiyor, mucizeyi bir roman yaratıyor. -Huffington Post

”Nefessiz kaldım. Gözyaşlarımı tutamayacak kadar etkilendim.” -Esotericphoenix.wordpress.com

YAZAR: MICHELLE COHEN CORASANTI

SAYFA: 384

BADEM AĞACI - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

KEDİ BEŞİĞİ

KEDİ BEŞİĞİ 24 Temmuz 2021

BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK

BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK 24 Temmuz 2021

YÜKSEK ÖKÇELER

YÜKSEK ÖKÇELER 15 Nisan 2021

RASTGELE İÇERİKLER

KÜRK MANTOLU MADONNA SİDDHARTHA KEVSER KAN VE GÜL DELİFİŞEK MAGIC STAR ÖĞRENEREK BÜYÜYORUM SERİSİ

FACEBOOK'TA BİZ

kitapyorum.net

Hoşgeldiniz

Kitap Yorum - Tüm Hakları Saklıdır